Селу Шрубків – 187! Як громада свято відзначала разом із БО «Фонд родини Кольгофер»
14/10/2017

Мешканці урочисто збираються у будинку культури, аби відзначити важливу історичну подію краю.

Свою співучість радо демонстрували юні та зрілі таланти села. З-під сценічного світла софітів лунали сердешні пісні, на потіху глядачу ставили гумористичні сценки, читали вірші та демонстрували танцювальну програму. Загалом, показували усе, аби звеселити душу та тіло.

Згадували, звісно, і сторінки історії рідних просторів. Так, перша згадка про село Шрубків датується 1830 роком як Кам’янецькі Хутори. Саме через нього у свій час проходили основні шляхи сполучення на Стару Синяву, Пиляву та Старокостянтинів. Нині на цій території проживає більше 500 людей. А 2 роки тому село вступило в Меджибізьку об’єднану територіальну громаду. Кажуть, з того часу почалася нова віха історії та, головне, розвитку.

Подібна робота помітна не лише зсередини, а й зі сторони. Окрім того, як би там не було, для будь-якого прогресу потрібен поштовх, а дружня та щира підтримка ніколи не буває зайвою. Добрими товаришами усіх мешканців села не перший рік є родина Кольгофер. Валерій Олександрович та Оксана Вікторівна – люди, яких тут чекають повсякчас і зустрічають напрочуд радо.

Цього разу Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер» теж завітала не з порожніми руками. Окрім уже звичних солодких гостинців, привезли нові книги до сільської бібліотеки, аби молоде покоління зростало розумним, кмітливим та начитаним. До того ж не забули і про ще одну неабияк важливу дату. Як відомо, із 2014 року 14 жовтня на календарі відмічено «червоним» – уся наша держава відзначає День захисника України та українського козацтва. Це число було обране недаремно, адже історично наше військо історично вшановували на релігійне свято Покрову. Тож, благодійники подарували шрубківській громаді нову велику ікону Покрови Божої Матері.

Окрім того, в урочистій атмосфері віддавали шану окремим прошаркам суспільства, що з дня у день піднімають та власним прикладом звеличують село. Це старожителі, вчителі та працівники поля, немовлята, сім’ї, що виховують більше 3 дітей, хто відсвяткував «золоте весілля» та інших. Відзначили і присутніх на святі воїнів АТО, що ціною свого життя з дня у день боронять наш мир. Опісля співів та танців кожен охочий міг скуштувати запашної юшки зі справжнього українського казана та посмакувати козацькою кашею. Люди танцювали, раділи та дякували за можливість зібратися та насолодитися таким святковим дійством.

Це ще раз доводить, коли люди відчувають підтримку, знають, що їм допомагають та щиро, від усього серця вітають із святами – це не лише приємно, а й надає сили для нових звершень, для щоденної праці на благо не лише рідного краю, а й усієї країни.

 

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz