Від букварика до бестселера: День села Лисогірка із літературними подарунками від благодійників
16/11/2017

176 років відзначила Лісогірка! Започатковане село у 1841 році, проте донині багато інформації про історію краю – невідомо. Пошук своїх коренів не припиняють, та знаходять все нові та нові деталі.

Село було казенним, тобто не підпорядковувалося ніяким панам, чим мешканці і пишаються. Здавна тут жили роботящі люди, адже поруч лише сади та ліси. Перша збудована споруда – звісно, церква під покровительством безсеребреників Косьми і Доміана.

На свято зібралися ледь не усі мешканці села та ба навіть приїжджали гості із сусідніх населених пунктів. Лісогірці, від найменших до найстарших, були не лише у залі як глядачі, а й на сцені в ролі  артистів. Окрему увагу привертали вихованці тамтешнього дитсадочка, що із непідробною щирістю та захватом вперше випробували свою акторську майстерність. Люди зізнаються, такі заходи об’єднують та надихають.

У Лисогірці особливо пишаються своєю освіченою молоддю. У сільській бібліотеці розповідають – незалежно від сучасних технологій, малеча усе-одно біжить за книгою.

Нарікають, бюджет культури, а особливо бібліотечного фонду, існує за принципами залишкового фінансування, тому закупляють книги рідко і то лиш кілька. Тут мова уже не йде про дорогу літературу чи сучасні бестселери.

Так, завдяки підтримці благодійної організації «Фонд родини Кольгофер» уже з десяток бібліотек отримали суттєве поповнення літературою. Майже півсотні примірників прямо із книгарні, серед яких відома українська класика та визнані твори сучасних авторів. Певні, серед цього розмаїття кожен зможе знайти щось до душі.

До слова, це не перший візит благодійного фонду до цього краю. Про них тут чули та знають, адже своїми добрими справами та щирим ставленням до людей вони уже завоювали довіру не однієї громади.

У селі Лисогірка про «Фонд родини Кольгофер» згадують ледь не щодня, через довгоочікуване вирішення наболілих проблем. Уже згадана нова криниця забезпечує водою геть  усе село, що, погодьтеся, неабияк полегшує і так важкі натруджені будні. Знову ж, як тільки просять, одразу ж допомагають мешканцям із ямковим ремонтом доріг. Також, не відступають і від свого найбільшого пріоритету, підтримка та допомога в повноцінному всебічного розвитку майбутнього покоління. Так, у дитячому садочку завдяки старанням Валерія та Оксани Кольгоферів з’явилися нові килими та красиві меблі. А у лісогірській школі нарешті стало тепло та затишно, адже благодійники встановили котел та допомогли із ремонтом у навчальному закладі. Тому то й люди радо вітають їх щораз на своїх святах і не перестають дякувати.

 

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz