Коли смичок торкається струни: юні скрипалі з усієї України взяли участь у «Pro-Art 2018»
08/05/2018

Інструмент Антоніо Вівальді та Нікколо Паганіні. Скрипка – така таємнича та заворожуюча. Вона легко передає смуток та розпач, а уже за кілька нот може піднести до небес. Цьогоріч саме юні скрипалі України взяли участь у грандіозному музичному фестивалі «Pro-Art 2018», що відбувся у Хмельницькій обласній філармонії.

Фестиваль тривав з 30 квітня по 4 травня і зібрав усього близько півсотні юних скрипалів. Музиканти представляли різні області – приїхали зі Львова, Одеси, Сіверодонецька, Краматорська, Харкова, Києва, Херсона. Виступи минали у кілька турів. Звісно, грали і сольно, але однією із родзинок став унікальний досвід гри із симфонічним оркестром Хмельницької філармонії.

До слова, переможці 1 премії отримують унікальний шанс поїхати із туром до Швейцарії, що включатиме повне забезпечення та гонорар. Інші ж отримали грошові премії –  від 2 до 10 тис. грн. у кожній з категорій. Також, кілька молодих талантів запросять на літні мистецькі академії до міста Лева.

Конкурс по праву можна назвати міжнародним, адже у журі – теж кваліфіковані та визнані у світі музиканти із Чилі, Швейцарії, Польщі та України. Кажуть, рівень вражає.

Проте, молодь визнає, у мріях – поїхати навчатися та грати за кордон. Яком Чалак, один із членів журі, у свій час теж покинув рідну Польщу. І нині радо бере участь у проектах для талановитої молоді, аби та залишалася розвивати мистецтво вдома.

Такі фестивалі та конкурси – ще один стимул не лише для розвитку творчості, а й як нагадування молодим музикантам, що вони потрібні тут, в Україні. І це стає можливим лише завдяки тим, хто небайдуже ставиться до майбутнього нашого мистецтва.

Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер» підтримує захід уже не перший рік, і не збирається полишати цю благородну справу. Адже «Pro-Art» у Хмельницькому має унікальний стиль – трієнале, коли 1 інструмент презентують раз на 3 роки. У минулому році це була віолончель, у наступному ж планують фортепіано.

Справжнє мистецтво здатне творити дива, а справжнє добро здатне змінити світ. Із нетерпінням очікуватимемо «Pro-Art-2019»!

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz