Мирослав Скорик в стилі «Джаз»: як Хмельницький вітав видатного автора «Мелодії»
28/02/2018

«Ля-мінор» – чи не найвідоміша композиція Мирослава Скорика. Витвір мистецтва лунав в українському фільмі 1981-го року «Великий перевал». А нині композиція входить у 10-ку найвидатніших музичних творів сучасності. Загалом, маестро став композитором понад 40 українських фільмів. Його опера «Мойсей» свого часу отримала благословення Іоанна Павла ІІ. Також, Ви можете знати його як автора першого твісту в Україні «Не топчіть конвалії» та вокального шедевру «Намалюй мені ніч». А тепер Герой України, Народний артист та музикознавець продемонстрував нову програму у стилі «Джаз».

Саме з нашого міста почнеться грандіозне турне маестро. Так, програму почують у Харкові, Дніпрі, Києві та Львові. Згодом повезуть її і закордон. На музику від Мирослава Скорика уже очікують в Америці, Польщі та Австралії.

Над джазовими мотивами чоловік працював понад 20 років, і от нарешті зібрав усе в один великий концерт. Представив як оригінальні композиції, так  і приклади класичної симфонічної музики у новій інтерпретації. Честь виконати твори автора випала Львівському камерному оркестру «Академія» та солістам Мирославу Драгану, Оксані Рапіті та Олександру Пірієву.

Приїзд легенди сучасності до нашого міста став можливим лише старанням керівництва філармонії. Директор, Олександр Драган зазначає, разом із командою намагаються робити все можливе, аби культурне життя нашого міста з року в рік розвивалося та рухалося вперед.

Саме завдяки його професіоналізму, ініціативі та завзятості наша філармонія має можливість демонструвати унікальні витвори мистецтва. Так, вперше на нашій сцені почали з’являтися світові шедеври. Хмельничани уже мали можливість побачити оперу Пуччіні «Тоска», вперше за роки незалежної України поставили оперу «Назар Стодоля». Також, цього річ уже вдев’яте пройшов фестиваль «Опери в мініатюрі». Нині знову вдев’яте вітають і унікальний для нашої держави міжнародного фестивалю камерної музики «Хмельницький КамерФест», в рамках якого і виступав Мирослав Скорик. Іноземні артисти завдяки новітньому баченню Олександра Драгана у нас тепер часті гості. У період з 24 лютого і до 11 березня глядачі зможуть побачити та, головне, почути передових митців із Китаю, Німеччини, Австрії, Швейцарії, США, Бельгії та Польщі. На цьому не зупиняються, адже саме любов до глядача, мистецтва та своєї справи робить Хмельницьку культуру успішною.

Окрім того, підтримала високе мистецтво та подарувала хмельничанам можливість насолодитися самобутньою атмосферою благодійна організація «Фонд родини Кольгофер». Благодійники уже не вперше долучаються до підтримки культурних подій та радо самі відвідують такі заходи.

Засновник благодійного фонду Валерій Кольгофер урочисто привітав митця зі сцени, щиро подякувавши за його творчість.

І як завжди – аншлаг, і як завжди – геніально. Мирославу Скорику, живій легенді, влітку виповниться 80, проте доки є порох у порохівницях, він творить та надихає інших. Пишаймося талановитими українцями, адже вони і творять обличчя нашої нації.

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz