У Ярославці ворожили та шукали папороть
12/07/2016

Купальська ніч – чарівна і містична. Дівчата плетуть вінки, юнаки стрибають через вогнище і обов’язково квітне папороть. Якщо вірити пращурам, саме цієї ночі можна відкрити завісу потойбічного та навіть дізнатися, що готує доля.


Диктор: Купальська ніч – чарівна і містична. Дівчата плетуть вінки, юнаки стрибають через вогнище і обов’язково квітне папороть. Якщо вірити пращурам, саме цієї ночі можна відкрити завісу потойбічного та навіть дізнатися, що готує доля. У Ярославці взялися за відродження народних традицій. Селяни з іграми, піснями та танцями відсвяткували Івана Купала. Аби зарядитися магічною енергетикою прадавніх часів ворожили, шукали цілюще зілля та пройшли очищення вогнем.

Ярославка звичайне собі село – одне з багатьох на Хмельниччині. Однак, лише на перший погляд. Тут живуть та працюють талановиті люди, які дуже шанують традиції.

Ой на Івана, ой на Купала. Як кажуть сивочолі довгожителі, Купальська ніч у рідному селі відзначалася споконвіку. Лише у попередні роки традиція чомусь призабулася. На радість, цього літа ініціативу в свої руки взяла молодь. Старості Ярославки ще й 25 немає. Юнак не втік до міста, а взявся відроджувати звичаї та гуртувати громаду. Аби влаштувати гучні і колоритні гуляння не вистачало хіба баяну.

В умілих руках пана Миколи музичний подарунок від благодійників. Чоловік виграє українські мелодії.

Поруч сцени народний фольклорний колектив, який приїхав на свято із сусідніх Митковець. Жінки у вишиванках за мить співатимуть для громади Ярославки. Нам кажуть, такого свята у селі давно не було.

Від малого до старого – уся Ярославка святкує чарівне і містичне свято. Стартувало дійство перед заходом сонця у заздалегідь домовленому місці, на вигоні. Літній дощ не налякав громаду, адже люди вірять цієї ночі ходить щастя по землі, тож хочуть його зустріти.

Іванів день у Ярославці був багатим на обряди і не лише. Селяни спробували упіймати удачу. Організатори здивували, коли оголосили про купальську лотерею. Навіть призи підготували – у мішечках куцьки, качки та гуси і всілякий реманент.

Квитки розійшлися, як гарячі пиріжки. Уявіть, цієї ночі продали сім сотень щасливих білетів. Хтось поніс додому порося, а хтось пішов їсти юшку. Над вигоном у повітрі на свято кликав запах смаженої смакоти. Селян частували варениками та печеними ковбасками.

Цієї ночі у Ярославці було багато розваг та видовищ. Ніхто з гостей не пожалкував, що купальську ніч провів без сну. Разом із селянами святкували і благодійники. Фонд родини Кольгофер колоритні гуляння підсолодив.

А далі були веселощі та співи. З плетінням віночків молоді ярослівчанки впоралися без проблем. Кажуть, куди віночок припливе, там і шукати щастя. Щоб чоловіки не нудьгували їм доручили розкласти багаття, щоб потім закохані пари через нього стрибали. Так перевіряють свої почуття на міцність.
Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz