Коли смичок торкається струни: юні скрипалі з усієї України взяли участь у «Pro-Art 2018»
08/05/2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Інструмент Антоніо Вівальді та Нікколо Паганіні. Скрипка – така таємнича та заворожуюча. Вона легко передає смуток та розпач, а уже за кілька нот може піднести до небес. Цьогоріч саме юні скрипалі України взяли участь у грандіозному музичному фестивалі «Pro-Art 2018», що відбувся у Хмельницькій обласній філармонії.

Фестиваль тривав з 30 квітня по 4 травня і зібрав усього близько півсотні юних скрипалів. Музиканти представляли різні області – приїхали зі Львова, Одеси, Сіверодонецька, Краматорська, Харкова, Києва, Херсона. Виступи минали у кілька турів. Звісно, грали і сольно, але однією із родзинок став унікальний досвід гри із симфонічним оркестром Хмельницької філармонії.

До слова, переможці 1 премії отримують унікальний шанс поїхати із туром до Швейцарії, що включатиме повне забезпечення та гонорар. Інші ж отримали грошові премії –  від 2 до 10 тис. грн. у кожній з категорій. Також, кілька молодих талантів запросять на літні мистецькі академії до міста Лева.

Конкурс по праву можна назвати міжнародним, адже у журі – теж кваліфіковані та визнані у світі музиканти із Чилі, Швейцарії, Польщі та України. Кажуть, рівень вражає.

Проте, молодь визнає, у мріях – поїхати навчатися та грати за кордон. Яком Чалак, один із членів журі, у свій час теж покинув рідну Польщу. І нині радо бере участь у проектах для талановитої молоді, аби та залишалася розвивати мистецтво вдома.

Такі фестивалі та конкурси – ще один стимул не лише для розвитку творчості, а й як нагадування молодим музикантам, що вони потрібні тут, в Україні. І це стає можливим лише завдяки тим, хто небайдуже ставиться до майбутнього нашого мистецтва.

Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер» підтримує захід уже не перший рік, і не збирається полишати цю благородну справу. Адже «Pro-Art» у Хмельницькому має унікальний стиль – трієнале, коли 1 інструмент презентують раз на 3 роки. У минулому році це була віолончель, у наступному ж планують фортепіано.

Справжнє мистецтво здатне творити дива, а справжнє добро здатне змінити світ. Із нетерпінням очікуватимемо «Pro-Art-2019»!

Tell your friends about this entry in social networks

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz