«Весняночка йде, пташок із вирію веде»: у Ружичанці всім селом святкували Міжнародний день пернатих
31/05/2017

«Батьки» цього свята по праву можуть пишатися своїм дітищем. Організатори дійства – Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтв – присвятив масштабний захід Міжнародному дню птахів, Дню довкілля та землі. Його проводять уже вп’яте. Метою озброїлися величезною: не лише зберегти звичаї та традиції, а й виховати екологічну культуру у дітвори та навчити дбайливо ставитися до природи.

На стадіоні поблизу місцевої водойми зібрались жителі громади, які радо зустрічали учасників дійства. Почесні гості свята привітали усіх, побажали гарного настрою, та учасникам перемог.

Голова райдержадміністрації Леся Коменда відзначила надважливість присутності на святі саме молоді, за якою майбутнє України, адже діти будуть відроджувати українську самобутню культуру, розвивати її та передавати наступному поколінню.

Гості свята познайомилися із веснянками та гаївками, водили хороводи та споглядали обрядові ігри. Ми ж разом із вдячними глядачами насолоджувалися українськими народними піснями і танцями, які демонстрували художні колективи.

В рамках народного фольклорного дійства «Весняночка йде, пташок із вирію веде» проводився конкурс у п’яти номінаціях: плаката, малюнка, декоративних гніздівель, обрядової випічки, екологічних добрих справ. Усі, хто прийшов на свято, насолодилися печивом, а тим часом дітвора розважалася й каталася на конях. А благодійники бажали сімейного благополуччя та дарували подарунки.

Наша рідна Хмельниччина славиться не лише своїми містами та селами, а й працьовитими та талановитими людьми. У кожного населеного пункту є своя історія, часто героїчна, інколи овіяна легендами. Минають роки – ми крокуємо у ногу з часом, але завжди повертаємось до витоків минулого. Історію свого краю, його звичаї та традиції потрібно берегти, як зіницю ока.

Велика вдача натрапити у наш час на збережений звичай. До свята весни у Ружичанці готувалися заздалегідь, та так, щоб програма була цікавою та насиченою і для малого мешканця, і для сивочолого.

За уявленнями наших предків у весняний день прилітало сорок різних пташок із вирію. Це, насамперед, вісник весни, радості й взагалі сонця. Птах спочатку побуває у небі, а потім несе людям утіху від нього. У нашій культурі пернаті вважаються ще й символами миру та волі. Свято й справді вдалось та не скоро забудеться. А нам залишається шанувати і любити свою прекрасну землю, милуватися нею і захоплюватися її чудовими творіннями.

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі

Leave a Reply

Будьте першим коментатором!

Notify of
avatar
wpDiscuz