ПРОЕКТ ПО БЕЗОПЛАТНІЙ ПРАВОВІЙ ДОПОМОЗІ
07/04/2016

ПРЕС-РЕЛІЗ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЇ

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ:

«НАЛАГОДЖЕННЯ МЕХАНІЗМІВ НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В НОВОУТВОРЕНИХ
ЛЕТИЧІВСЬКІЙ ТА МЕДЖИБІЗЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ»

На виконання перспективного плану формування спроможних громад Хмельницької області рішеннями позачергової сесії Хмельницької обласної ради 13 серпня 2015 року було утворено низку нових об’єднаних територіальних громад, серед яких у Летичівському районі створено Летичівську та Меджибізьку селищні об’єднані територіальні громади.

В результаті таких змін із 19 колишніх сільських рад, які об’єднували 57 сільських населених пункти утворилось дві селищні ради із центрами відповідно в смт. Летичів та смт. Меджибіж.
Впровадження таких серйозних реформаційних змін, як ліквідація системи сільських рад і утворення об’єднаних територіальних громад відбулося за відсутності чіткого законодавчого врегулювання, як життєдіяльності територій, так і організаційного забезпечення функціонування новоутворених органів місцевого самоврядування.

Недостатня поінформованість населення про оновлення системи місцевого самоврядування, функцій і поновлення їх виконавчих органів породжують у мешканців цих територій значну кількість запитань правового характеру.

Як інтегрувати первинну і вторинну безоплатну правову допомогу на рівні новоутворених територіальних громад?
Вперше на теренах нашої держави за вирішення даного питання об’єднались зусилля місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, благодійної організації та представників органів місцевого самоврядування новоутворених територіальних громад.

Завдання проекту. Виконання проекту було спрямоване на забезпечення розширення механізмів реалізації та захисту прав осіб на безоплатну правову допомогу. Важливим напрямком роботи за проектом стало проведення моніторингу необхідності отримання мешканцями сільської місцевості правової допомоги та доступу до правосуддя. Реалізація проекту дала змогу напрацювати та узагальнити практику взаємодії громадських та благодійних організацій, місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги та новоутворених органів місцевого самоврядування й виробити на цій основі відповідні рекомендації.

Метою проекту було досягнення правопросвітницьких та благодійних цілей. Зокрема, сприяння інтеграції первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні Летичівської та Меджибізької об’єднаних територіальних громад шляхом налагодження співпраці між Хмельницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Благодійною організацією «Фонд родини Кольгофер», органами місцевого самоврядування новоутворених громад.

Ключові види діяльності в межах проекту.
проведення виїздів у сільські населені пункти Летичівської та Меджибізької селищних об’єднаних територіальних громад з метою надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги малозабезпеченим та незахищеним верствам населення; проведення консультацій з актуальних правових питань в установах та організаціях Летичівської селищної об’єднаної територіальної громади та Меджибізької селищної об’єднаної територіальної громади.

Результати, яких досягнуто при реалізації проекту:

за результатами 21 виїзного прийому громадян у найвіддаленіших населених пунктах Летичівського району надано кваліфіковану безоплатну правову допомогу жителям новоутворених територіальних громад (понад 100 осіб); напрацьовано механізм організації та безпосереднього надання безоплатної правової допомоги сільському населенню; розширено види правопросвітницької діяльності Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та благодійної організації; підвищено рівень правосвідомості та правової культури населення Хмельниччини.

 

Розкажи про цей запис друзям у соцмережі