The magic of black and white keys – young prominent pianists gathered on “ProArt-2019”
22/04/2019

Нехай лунає музика! Аби у майбутньому стати видатними українськими музикантами, талановита малеча демонструє свою майстерність, відточує навички та удосконалює власні вміння уже зараз. У цьому допомагає і  Міжнародний конкурс «ProArt», що уже 4 рік поспіль відбувається у Хмельницькому. Музичний інструмент, який демонструють учасники, змінюється щороку. Так, світові шедеври уже мали можливість відіграти віолончелісти та скрипалі. Нині ж черга піаністів.

Зокрема, одна із учасниць – 9-річна Оля. Юна піаністка більшу частину свого життя, уже як 5 років, майстерно вправляється на клавішах.

Каже, поки що не хвилюється і впевнена у своїх силах. Для дівчинки це уже не перший досвід участі у конкурсах – у Словаччині отримала друге місце, також виступала у рідному Львові. У майбутньому мріє стати викладачем музики.

Загальна кількість учасників – 33, вік – від 7 до 28 років, а їх географія насправді вражає. Зокрема, це молоді музиканти із усієї України, багато українців, що навчаються за кордоном, а також гості із Австрії, Грузії та Казахстану. Чи не найвагомішою родзинкою конкурсу є те, що митці чи не вперше у своєму житті мають нагоду зіграти та виступити спільно із професійним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії.

А призовий фонд, до слова, також вагомий. Так, за перші місця у різних вікових категоріях учасники отримують грошову винагороду від 6 до 10 тис. грн.., а також цінні подарунки. Усе це стало можливим завдяки меценатам конкурсу. Так, серед інших, слід відзначити Швейцарську агенцію «Музика без кордонів», Австрійсько-французьку агенцію «Есперус» та хмельницьку Благодійну органіці «Фонд родини Кольгофер».

Самі благодійники зазначають, що розвивати мистецтво в Україні і у Хмельницькому зокрема – це почесна місія, адже воно відкриває найпрекрасніше у людині. До того ж, кожна дитина має отримати свій шанс бути почутою.

Приємно відзначити, що конкурс молодих виконавців «ProArt» з кожним роком розвивається, удосконалюється, стає більш впізнаваним не лише на теренах нашої держави, а й за кордоном. Саме такі заходи поступово стають новою візитівкою Хмельницького та виводять наше місто на новий, вищий мистецький рівень. 

Tell your friends about this entry in social networks

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz